ورود دانشجو  

ورود به سيستم
 

دانشجويان دانشكده مواد براي ثبت پروپوزال خود در سامانه جديد كه در بهمن ماه رونمايي خواهد شد، اقدام نمايند

شماره شناسايي
کد کاربری-6رقمی
 
 
خوش آمد
 

به سامانه دانشجويان کارشناسي ارشد خوش آمديد.

لطفا به نکات ذیل به دقت توجه فرمایید:

 
کار با سایت دانشکده
 

دانشجویان محترم در بدو ورود به دانشکده بایستی با استفاده از شماره دانشجویی و کلمه عبوری که توسط دانشگاه در اختیارشان قرار گرفته وارد سامانه دانشجویان کارشناسی ارشد یعنی همین صفحه شده و برای یک بار اطلاعات پروفایل خود را بطور دقیق پر کنند تا بتوانند در ادامه از امکانات سایت که در بخشهای پایین توضیح داده شده استفاده نمایند. خواهشمند است تاریخ تولد، ایمیل، آدرس دائمی منزل و شماره تلفن دائمی خود را در پروفایل وارد نمایید تا در هر لحظه در صورت نیاز امکان دسترسی به شما وجود داشته باشد؛ حتی بعد از فارغ التحصیلی.

 
پیش ثبت نام
 

پیش از شروع هر ترم در یک فاصله زمانی نسبتا کوتاه که توسط مدیر گروه مشخص می شود، دروس مورد نیاز دانشجویان با توجه به ترم ورودی آنها در قسمت پیش ثبت نام سایت ارائه می شود و دانشجویان می توانند تا 20 درصد اضافه بر تعداد واحد مورد نیاز خود در آنها پیش ثبت نام کنند. این پیش ثبت نام جهت برنامه ریزی بهتر و مشخص شدن تعداد دانشجویان متقاضی هر درس انجام می شود و چنانچه دانشجو در آن شرکت ننماید، حق هر گونه تقاضا و اعتراض بعدی را از خود سلب می نماید. چنانچه در درسی نفرات ثبت نامی در ثبت نام اصلی افزون بر ظرفیت گروه باشد اولویت با دانشجویانی است که در آن درس پیش ثبت نام کرده اند.

 
ثبت پروپوزال
 

1- دانلود آخرین نسخه فایل وورد پروپوزال از سایت دانشکده قسمت فرمها
2- پر کردن فرم با کمک استاد راهنما
3- آپلود فایل وورد پروپوزال در قسمت ارسال فایل
4- تکمیل اطلاعات پروپوزال در صفحه اطلاعات پروپوزال (در این مرحله باید در حد یک پاراگراف توضیح دهید که در این پروژه چه کار می خواهید بکنید)
5- اطلاع به استاد راهنما و مشاور جهت تایید در سایت (اول راهنما، بعد مشاور؛ تا راهنما تایید نکند در صفحه مشاور نشان داده نمی شود).
6- در صورت نیاز به اصلاح پروپوزال به درخواست هر کدام از استادان راهنما و مشاور، فرم توسط ایشان برای شما برگردانده می شود. شما باید مراحل فوق را تماما تکرار کنید.
7- انتظار برای تایید مدیر گروه، شورای دانشکده و شورای پژوهشی دانشگاه و نهایتا اخذ کد.

عدم انجام هر کدام از این مراحل باعث توقف روند تصویب خواهد شد.

 
استفاده از استادان خارج از دانشگاه به عنوان راهنما یا مشاور
 

دانشجوياني كه اساتيد راهنما يا مشاور آنها تا به حال با دانشگاه آزاد اسلامي واحد نجف‌آباد همكاري نداشته‌اند، مي‌بايست حداقل 1 ماه قبل از ارائه پروپوزال، كپي حكم كارگزيني يا مدرك تحصيلي دكتري، صفحه اول شناسنامه و كارت ملي استاد خود را كه به تائيد مديرگروه رسيده باشد، به حوزه معاونت پژوهش اداره امور پايان‌نامه‌ها تحويل نمايند.

 
همکاری با دانشجویان کارشناسی
 

دانشجویان ارشد می توانند بنا به تشخیص و تایید استاد راهنمای خود در صورتی که حجم کار عملی آنها زیاد باشد یک یا چند دستیار از بین دانشجویان کارشناسی انتخاب نمایند و موضوع پروژه دانشجوی کارشناسی آن بخش از کار عملی دانشجوی ارشد خواهد بود که به او سپرده می شود.
برای این منظور باید در هنگام پر کردن فرم اطلاعات پروپوزال گزینه مربوطه را تیک زده و منتظر پیدا شدن دانشجوی کارشناسی علاقمند به همکاری با خود باشید. لیست دانشجویان علاقمند همراه با اطلاع تماس آنها برای شما نشان داده خواهد شد و شما پس از توافق می توانید کار خود را با آن دانشجو شروع نمایید. استاد راهنمای دانشجوی کارشناسی هم می تواند استاد راهنمای خود شما باشد هم از بین سایر استادان گروه با توافق خود استاد و استاد راهنمای شما انتخاب گردد. پروژه کارشناسی پس از اتمام و قبل از دادن نمره باید به تایید شما برسد.

 
گزارشات ماهانه
 

پس از تصویب پروپوزال توسط معاونت پژوهشی و اخذ کد، در فواصل یک ماه از تاریخ اخذ کد دانشجو بایستی گزارش کار ماهانه خود را بطور خلاصه و شامل اهم فعالیتهایی که انجام داده یا فعالیتهایی که قرار بوده انجام دهد ولی بنا به عللی (با ذکر دلیل) موفق به انجام آن نشده ارائه دهد. فرم ارائه گزارش در قسمت گزارشات ماهانه به مدت ده روز در بازه زماني مشخص شده، فعال و آماده ثبت مي باشد. پس از منقضی شدن این ده روز دیگر امکان ارائه گزارش برای آن ماه وجود نخواهد داشت. نمره کل گزارشات ماهانه در نمره نهایی پایان نامه یک نمره است که بر تعداد گزارشها تقسیم می شود و از دست دادن هر گزارش به همان سهم از یک نمره خواهد کاست. نمره هر گزارش در صورت تایید استادان راهنما و مشاور و مدیر گروه منظور می شود. نمره لحظه ای خود را در قسمت وضعیت کلی دانشجو می توانید مشاهده کنید.

 
شرکت در جلسات دفاع
 

دانشجویان ارشد بایستی از روز ورود به دانشکده تا روز دفاع حداقل در 50 درصد جلسات دفاعی که در دانشکده تشکیل می شود (به هر تعداد که باشد) شرکت نمایند. در هر جلسه برگه کوچکی حاوی کد حضور و غیاب به شما داده می شود که با وارد کردن آن در صفحه جلسات دفاع حضور شما در آن جلسه خاص ثبت می شود. این کد یکتا بوده و در صورتی که توسط دانشجوی دیگری استفاده شود برای شما غیر قابل استفاده خواهد بود. شرکت در تمامی 50 درصد جلسات الزامی بوده و نیم نمره دارد. لیکن به تعداد کمتر از 50 درصد نمره صفر تعلق می گیرد. اطلاعات لحظه ای جلسات دفاع شرکت کرده خود و نمره لحظه ای کسب شده را در قسمت اطلاعات کلی دانشجو می توانید مشاهده کنید.

 
مقاله مستخرج از پایان نامه
 

مقالات مستخرج از پایان نامه بایستی در صفحه ارسال فایل قسمت مقالات به صورتی که توضیح داده شده آپلود گردد تا نمره آن در نمره نهایی پایان نامه که حداکثر 2 نمره است منظور گردد. برای این کار ابتدا فایل تایید مقاله را به صورت pdf (اسکن شده یا اوریجینال) آپلود نموده و سپس فایل اصل مقاله را به صورتی که در پروسیدینگ کنفرانس یا در ژورنال چاپ شده آپلود نمایید. نوع مقاله و امتیاز آن پس از آپلود کردن، توسط مدیر گروه مشخص خواهد شد. نمره کسب شده لحظه ای خود را در صفحه مشخصات کلی دانشجو می توانید مشاهده نمایید.

 
مراحل دفاع
 

پس از اتمام پایان نامه، دانشجو باید آمادگی دفاع خود را در سایت به ثبت رسانده و استاد راهنما و مشاور نیز در سایت تایید نمایند. همچنین دانشجو موظف است فرمهای تسویه حساب دفاع را از سایت دانشگاه دانلود کرده و امضاهای مربوطه را اخذ نموده و همراه با دو نسخه از پایان نامه خود به مدیر گروه تحویل دهد. سپس مدیر گروه این آمادگی را بررسی می کند و در صورت تایید، استادان داور و تاریخ و محل جلسه دفاع را به معاونت پژوهشی پیشنهاد خواهد داد. وضعیت نهایی شده جلسه دفاع پس از تایید معاونت پژوهشی، در صفحه دانشجو، استادان راهنما و مشاور و هر یک از استادان داور (خارجی و داخلی) و نیز در قسمت اطلاعیه های دفاع نشان داده خواهد شد. پس از تحویل، حداقل دو تا سه هفته برای برگزاری جلسه دفاع زمان نیاز خواهد بود.

 
پوستر از متن پایان نامه
 

دانشجویانی که پایان نامه خود را به اتمام رسانده و آمادگی دفاع دارند باید پس از دفاع و نهایی شدن متن پایان نامه یک پوستر رنگی به اندازه 70*100 سانتیمتر از پایان نامه خود جهت نصب در دانشکده تهیه نمایند. فرمت خام این پوستر در قسمت فرمها در سایت دانشکده قابل دانلود است.

 
 

لطفا در صورت بروز هر گونه مشكل در مراحل ثبت نام يا پر كردن فرم پروپوزال با ايميل به مدير گروه اطلاع دهيد. ضمنا از آنجا كه فعلا سرور دانشگاه امكان ارسال ايميل به اساتيد را ندارد، از دانشجويان درخواست مي شود پس از نوشتن گزارش ماهانه، خود به اساتيد راهنما و مشاورشان اطلاع دهند تا گزارش آنها را در سايت تاييد كنند.